POPISI STRIP EDICIJA

Nikad robom
Home
Zlatna serija
Lunov magnus strip
Alan Ford
Stripoteka
Politikin zabavnik
Eks almanah
Denis
Strip art(novi i stari)
YU Strip
Gigant
Super
Strip zabavnik(veliki i mali)
Biser strip
Strip 81/82/83
Horor
Otkrice sveta u stripu
Asterixov zabavnik
Spunk
Mandrakov magazin
Maxmagnus i Druzina od vjesala
Zov strip
Cak i Cak extra
Panorama
Zenit
Nikad robom
Lale
Majin strip
Crtani romani
Strip Strip 1962/63 godina
Karavan-Djecije novine
Pan strip
Bis strip
Strip magazin-VPA
Strip planeta
Punisher
Strip razonoda
RS Magazin
Strip avantura
Marvel
Cao almanah
Laser
Ero strip
Seks strip
Profil
Komikon
Oskar
Petko
Stripburger
Destroyer
Totem
Bone-Bookglobe
Zabavnik-zabavni list u stripu
Free
Strip Mania
Vijesnikov zabavni tjednik
Spiderman ultimate
Mikijeve novine
Horus
System comics
Vanini
Abaton
Porin
Maverik
Biblija u stripu
Egmont
Q
Strip edicije do 1941 godine
Strip edicije od 1941-1970
Dnevnik-specijalni i vanredni brojevi
Albumi
Piratski stripovi
Collana Zenith gigante i Collana rodeo
Susreti Bonellijevih likova
Ex Yu autori na zapadu
Slovenacki stripovi
Popisi po autorima
Popisi po junacima-1.dio
Popisi po junacima-2.dio
Popisi po junacima-3.dio
Popisi po junacima-4.dio
Popisi po junacima-5.dio
Popisi po junacima-6.dio
Pisani romani

NIKAD ROBOM

Spisak edicije Nikad robom do 1970. godine. Edicija dalje izdaje samo stripove o Mirku i Slavku, i to do broja 595 i 1977. godine. Tada prerasta u Ediciju Kurir i pod tim nazivom izlazi do jeseni 1979. godine.


NIKAD ROBOM

1963. godina

1. Nikad robom (D. Žižović-Buin)
2. Nikad robom, Zemunica u planini (V. Žarić - Buin)
3. Poslednji osvetnik (M. Nićić – N. Mitrović-Kokan)
4. Neustrašivi (M. Nićić – R. Bogićević)

1964. godina

5. Pod zidinama drevnog Borča (D. Erić – R. Bogićević)
6. Nikad robom, Okršaj u noći (Ž. Vukosavljević – D. Žižović-Buin)
7. Nemirna nahija (M. Nićić – N. Mitrović-Kokan)
8. Predstraža (M- Nićić – R. Bogićević)
9. Blažo i Jelica, Tajanstveni lagumi (D. Erić – R. Bogićević)
10. Mirko i Slavko, Zbeg (Ž. Vukosavljević – D. Žižović-Buin)
11. Bez milosti (I. Bednjanec)
12. Akant, Otmica (R. Bogićević)
13. Mirko i Slavko, Svaki deseti (Ž. Vukosavljević – D. Žižović-Buin)
14. Tragovi u snegu (M. Nićić – N. Mitrović-Kokan)
15. Na nišanu (M. Nićić – R. Bogićević)
16. Blažo i Jelica, Otmica u šumi (D. Erić – R. Bogićević)

1965. godina

17. Nikola Šubić Zrinjski (I. Bednjanec)
18. Mirko i Slavko, Gde je moj drug (Ž. Vukosavljević – D. Žižović-Buin)
19. Bećir aga (N. Mitrović-Kokan)
VANREDNI BROJ: Krvavo svitanje (D. Erić – B. Jovanović)
20. Dabiša, Povratak plavog lovca (B. Veselinović)
21. Blažo i Jelica, Sultanova robinja (D. Erić – R. Bogićević)
22. Akant, Kublaj-kan (R. Bogićević)
23. Graničari (I. Bednjanec)
24. Pod stegom slobode (B. Nikolić)
25. Mirko i Slavko, Neko je uhoda (Ž. Vukosavljević – D. Žižović-Buin)
26. Zulumćar (B. Veselinović)
27. Akant, Ratnik Ogataj (R. Bogićević)
28. Deseti dan (D. Kalmarović)
29. Matija Gubec (I. Bednjanec)
30. Nemirno more (M. Konstadinov – M. Đurđić)
31. Mirko i Slavko, Kraj neprijateljskih straža (M. Nićić – D. Žižović-Buin)

1966. godina

32. Hajduk Veljko (Ž. Atanacković)
33. Bitka u Paškoj uvali (I. Bednjanec)
34. Mirko i Slavko, Brži od smrti (Ž. Vukosavljević – D. Žižović-Buin)
35. Dabiša, Otmica (B. Veselinović)
36. Blažo i Jelica, Zatočenik i orlovi (D. Erić – B. Đurđić)
37. Hajduk Veljko II (Ž. Atanacković)
38. Zekina puška (I. Bednjanec)
39. Akant, Amadoka (R. Bogićević)
40. Tajanstveni vitez (P. Radičević)
41. Heroji sa Ljubin groba (L. Korelc)
42. Kad mitraljez umukne (M. Nićić – B. Jovanović)
43. Potera je stigla (M. Nićić – P. Radičević)
44. Heroji sa Čegra (Ž. Atanacković)
45. Veliki ratnik (I. Bednjanec)
46. Sinovi neba (L. Korelc)
47. Kraljević Marko i očeva sablja (N. Mitrović-Kokan)
48. Izdajnik sa Klopotnika (Ž. Atanacković)
49. Mirko i Slavko, Četvrti obruč (M. Nićić - D. Žižović-Buin)
50. Dabiša, Susret u Mlecima (B. Veselinović)
51. Heroji sa Gvozdenskog (I. Bednjanec)
52. Hajduk Veljko III (Ž. Atanacković)
53. Gospodar Predjamskog grada (M. Janković – L. Korelc)
54. Tajanstveni vitez i Kraljević Marko (P. Radičević)
55. Baltazar (P. Miškin – P. Radičević)
56. Mirko i Slavko, Tri hrabra druga (M. Nićić - D. Žižović-Buin)
57. Bubnjevi sa Mehova (M. Janković – L. Korelc)
58. Krvavi dani (I. Bednjanec)
59. Akant, Nad ponorom (R. Bogićević)
60. Slepi car Deljan (M. Janković – Ž. Atanacković)
61. Megdan pod bedemima (N. Mitrović-Kokan)
62. Požar na pamučnom polju (D. Erić – M. Đurđić)
63. Braća (D. Erić – P. Radičević)
64. Uskočka krv (I. Bednjanec)
65. Pobunjenik sa Bohinja (L. Korelc)
66. Hajduk Veljko u Poreču (Ž. Atanacković)
67. Mirko i Slavko, Bitka za vreme (M. Nićić – D. Žižović-Buin)
68. Mali Radojica (N. Mitrović-Kokan)
69. Osveta jednookih (Lj. Filipovski)
70. Gusari s otoka smrti (I. Bednjanec)
71. Tajanstveni vitez III (P. Radičević)
72. Zlatni grad (M. Janković – Ž. Atanacković)
73. Senjski dželat (M. Janković – S. Spalajković)
74. Mirko i Slavko, Pod planinom (M. Todorović - D. Žižović-Buin)
75. Akant, Prokleti Barabaš (R. Bogičević)
76. Osvetnik devolskih šuma (M. Janković – Lj. Filipovski)
77. Asovi solunskog neba (M. Janković – L. Korelc)

1967. godina

78. Blažo i Jelica, Topovi sa Ješevca (D. Erić – B. Plavšić)
79. Baltazar, Na zgarištu (P. Miškulin – P. Radičević)
80. Hanuma iz Udbine (M. Janković – Ž. Atanacković)
81. Tragovi slobode (D. Erić – P. Radičević)
82. Pozdrav prazniku (M. Janković – A. Bizetić – P. Đuračković)
83. Krstaševa kćer (M. Janković – L. Korelc)
84. Sultanovi topovi (M. Konstadinov – S. Spalajković)
85. Vitezovi iz Stubice (M. Janković – Ž. Atanacković)
86. U morskim dubinama (A. Bizetić i Z. Sulić)
87. Doviđenja naše more (A. Bizetić i Z. Sulić)
88. Dabiša, Na povratku (B. Veselinović)
89. Monitor “Drava” (M. Janković – L. Korelc)
90. Tri pilota (M. Janković – L. Korelc)
91. Mirko i Slavko, Na osmatračnici (M. Todorović - D. Žižović-Buin)
92. Senjanin Tadija (N. Mitrović-Kokan)
93. Nikola Skobaljić (N. Mitrović-Kokan)
94. Blažo i Jelica, Ranjeni golub (B. Čolić – B. Plavšić)
95. Zamke (D. Erić – Lj. Filipovski)
96. Bajo Pivljanin, Usamljena kula (N. Mitrović-Kokan)
97. Žicar u akciji (A. Bizetić i Z. Sulić)
98. Iznenadni napad (A. Bizetić i Z. Sulić)
99. U naručju smrti (L. Korelc)
100. Varvarinska bitka (Ž. Atanacković)
101. Putevima izdaje (I. Bednjanec)
102. Akant, Rilejska gora (R. Bogićević)
103. Drama na Đurovom dolu (M. Janković – S. Spalajković)
104. Blažo i Jelica, Jauci zvona (B. Čolić – B. Plavšić)
105. Sirma vojvoda (I. Jordanovski – Lj. Filipovski)
106. Puk plave smrti (M. Janković – L. Korelc)
107. Pod vatrom “Debelih berti” (Ž. Atanacković)
VANREDNI BROJ I: Mirko i Slavko, Dva hrabra dečaka (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
VANREDNI BROJ II: Put do slobode (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
108. Tajanstveni vitez, Sujeverni gospodar (P. Radičević)
109. Hacon (D. Taškovski – M. Topuz)
110. Brile, Kroz opasnosti (A. Bizetić i Z. Sulić)
111. Brile, Na putu slave (A. Bizetić i Z. Sulić)
112. Kralj Prebond (D. Taškovski – M. Topuz)
113. Mirko i Slavko, Ratna žetva (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
114. Mirko i Slavko, Partizanski voz (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
115. Mirko i Slavko, Na tajnom zadatku (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
116. Akant, Sukob u steni (R. Bogičević)
117. Odluka pod Siskom (I. Bednjanec)
118. Poslednji pokušaj (M. Konstadinov – S. Spalajković)
119. U plamenu ustanka (M. Konstadinov – S. Spalajković)
120. Prvi diplomata (M. Konstadinov – S. Spalajković)
121. Dobrovoljno u smrt (I. Jordanovski – Lj. Filipovski)
122. Mirko i Slavko, Protiv tenkova (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
123. Blažo i Jelica, Otmica beračica (D. Čolić – B. Plavšić)
124. Gvozdena kruna (M. Janković – M. Đurđić)
125. Hrabri trubadur (M. Janković – L. Korelc)
126. Car Samuil (D. Taškovski – M. Topuz)
127. Mirko i Slavko, Izgubljeni dečak (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
128. Neustrašivi skojevci (S. Petrović – A. Bizetić i Z. Sulić)
129. Neustrašivi skojevci II (S. Petrović – A. Bizetić i Z. Sulić)

1968. godina

130. Dabiša, Vlastelinova tajna (B. Veselinović)
131. Osveta nepobeđenog (V. Veljić – P. Radičević)
132. Komarnički knez Vladimir (M. Trnski)
133. U neprijateljskom osinjaku (I. Jordanovski – Lj. Filipovski)
134. Kliment Ohridski (D. Taškovski – M. Topuz)
135. Mirko i Slavko, Posle bitke (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
136. Takovski ustanak II, Barjak nad Srbijom (D. Erić – B. Jovanović)
137. Dabiša, Ubica (B. Veselinović)
138. Mirko i Slavko, Hrabri mitraljezci (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
139. Zabranjena proslava (S. Petrović – A. Bizetić i Z. Sulić)
140. Krvava drama (S. Petrović – A. Bizetić i Z. Sulić)
141. Akant, Hitomaro (R. Bogićević)
142. Car Gavril Radomir (D. Taškovski – M. Topuz)
143. Mirko i Slavko, Partizanska majka (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
144. U plamenu bune (M. Perić – Ž. Atanacković)
145. Okršaj kraj Dunava (Ž. Atanacković)
146. Junaci sa Kumanova (M. Janković – Ž. Atanacković)
147. Mirko i Slavko, Opkoljeni (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
148. Bubnjevi u noći (D. Erić – B. Plavšić)
149. Pozajmica oružja (V. Jovanović)
150. Heroji iz predgrađa (S. Petrović – A. Bizetić i Z. Sulić)
151. Paklena igra smrti (S. Petrović – A. Bizetić i Z. Sulić)
152. Mirko i Slavko, Straže na obalama (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
153. Dabiša, Osveta (B. Veselinović)
154. Tajanstveni vitez, Priviđenje (P. Radičević)
155. Mirko i Slavko, Poslednja bomba (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
156. Mirko i Slavko, Tajna poruka (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
157. Mirko i Slavko, U plavim visinama (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
158. Deset uskočkih šajki (M. trnski)
159. Mirko i Slavko, Zarobljeni oficir (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
160. Đorđe vojteh (D. Taškovski – M. Topuz)
161. Mirko i Slavko, Oružje za odred (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
162. Uskočka noć (M. Trnski)
163. Mirko i Slavko, U klisuri (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
164. Celjska grofica (L. Korelc)
165. Priča o Mirjamu (V. Veljić – Lj. Filipovski)
166. Mirko i Slavko, Fabrika oružja (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
167. Crni konjanik (M. Janković – Ž. Atanacković)
168. Mirko i Slavko, Stari grad (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
169. Akant, Oslobođena zarobljenica (R. Bogićević)
170. Mirko i Slavko, Najdraža knjiga (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
171. Tajanstveni vitez, Sukob u zamku (P. Radičević)
172. Mirko i Slavko, Verni pas Vučko (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
173. Vitez plavih visina (M. Janković – Ž. Atanacković)
174. Mirko i Slavko, Telefonisti (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
175. Crvena učiteljica (S. Popović)
176. U obruču (Lj. Filipovski)
177. Mirko i Slavko, Osmatrači (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
178. Bitka na Velbuždu (M. Janković – Ž. Atanacković)
179. Karpoš (D. Tašovski – M. Topuz)
180. Mirko i Slavko, Obračun na pruzi (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
181. Akant, Detinjstvo (R. Bogićević)

1969. godina

182. Knez Radoslav, Za suncem (S. Radovanović – H. Radovanović)
183. Tajanstveni vitez, Čudesna amajlija (P. Radičević)
184. Mirko i Slavko, Prelaz preko reke (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
185. Mirko i Slavko, Na maršu (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
186. Mirko i Slavko, Put u planinu (M. Todorović – D. Žižović-Buin)
187. Mirko i Slavko, Pomoć je stigla (D. Tomić – D. Žižović-Buin)
188. Akant, Otmica (R. Bogićević)
189. Besmrtna odbrana Beograda (M. Janković – Ž. Atanacković)
190. Knez Radoslav, Među amazonkama (S. Radovanović – H. Radovanović)
191. Odmetnik podgorski (V. Conić – N. Mitrović-Kokan)
192. Dabiša, Musa (B. Veselinović)
193. Mirko i Slavko, Na usamljenom visu (D. Žižović-Buin)
194. Opsada (I. Bednjanec)
195. Mirko i Slavko, Lekar iz grada (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
196. Mirko i Slavko, Te mračne noći (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
197. Mirko i Slavko, Pomoć drugu (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
198. Mirko i Slavko, Na magistrali (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
199. Mirko i Slavko, Kroz podzemne prolaze (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
200. Mirko i Slavko, Specijalni kurir (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
201. Mirko i Slavko, U prethodnici (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
202. Mirko i Slavko, Tačno u 16 i 30 (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
203. Mirko i Slavko, Kao nikad (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
204.
205. Mirko i Slavko, U mitraljeskom gnezdu (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
206. Mirko i Slavko, Hrabra kurirka (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
207. Mirko i Slavko, Partizanska škola (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
208. Mirko i Slavko, Akcija spasavanja (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
209.
210.
211. Mirko i Slavko, Lovci na mine (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
212. Mirko i Slavko, U zadnjem času (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
213.
214.
215. Mirko i Slavko, Drama u vozu (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
216. Mirko i Slavko, Akcija na uglu (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
217.
218.
219.
220. Mirko i Slavko, Bomba u tašni (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
221. Mirko i Slavko, Verni stražar (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
222.
223. Mirko i Slavko, Ranjeni komandant (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
224. Mirko i Slavko, Mali diverzanti (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
225.
226. Mirko i Slavko, Brza poruka (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
227. Mirko i Slavko, Na leđima neprijatelja (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
228. Mirko i Slavko, Junaci brane grad (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
229.
230. Mirko i Slavko, Veliki poduhvat (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
231. Mirko i Slavko, Za svoj odred (B. Tomić – D. Žižović-Buin)
232.
233. Mirko i Slavko, Na zgarištu (B. Tomić – D. Žižović-Buin)


Napomena: od broja 195 edicija menja format i pocinje da objavljuje isključivo stripove o Mirku i Slavku. Tada, pod brojem 195/II počinje edicija Nikad robom-Crtana škola, koja tako nastavlja do broja 203/II i kraja školske 1968/69 godine. Od septembra 1969, sa novom školskom godinom, edicija Nikad robom-Crtana škola počinje da izlazi od broja 1, a poslednji izašli broj je 30.


NIKAD ROBOM – CRTANA ŠKOLA


1969. godina

195/II Akant, Obračun kraj reke (R. Bogićević)
196/II Na smrt osuđeni (S. Popović)
197/II Brod je naš (M. Trnski)
198/II Mirko i Slavko, Zarobljena učiteljica (D. Žižović-Buin)
199/II Legenda sa gornjih bara (M. Habul – I. Koljanin)
200/II Akant, Povratak (R. Bogićević)
201/II Poslednja bitka Pera Kružića (I. Bednjanec)
202/II Do majevičkih šuma (M. Habul – I. Koljanin)
203/II Asovi alpskih visina (M. Janković – L. Korelc)
1. Džamonja, Na dvoru Zekir-paše (N. Mitrović-Kokan)
2. Dabiša, Prevareni vitez (B. Veselinović)
3. Akant, Ucena (R. Bogićević)
4. Đavolja komanda (Ž. Atanacković)
5. Kruševačka republika (N. Mitrović-Kokan)
6. Jadranski val (M. Trnski)
7. Tajanstveni vitez, Borba za presto (P. Radičević)
8. Avet iz Škofije loke (L. Korelc)
9. Neustrašivi Kot (S. Popović)
10. Buna na Hvaru (I. Bednjanec)
11. Knez Radoslav III (H. Radovanović)
12. Strez, gospodar Proseka (M. Topuz)
13. Osvetnik podgorski II (N. Mitrović-Kokan)
14. Blažo i Jelica, Konjanik sa golubom (B. Plavšić)
15. Paja Marganović (A. Bizetić i Z. Sulić)
16. Na sjevernoj međi (M. Trnski)

1970. godina

17. Buntovnikov sin (Ž. Atanacković)
18. Heroji na nožu (Lj. Filipovski)
19. Tajanstveni vitez, Veštica sa Griča (P. Radičević)
20. Nepokorni biskup (M. Trnski)
21. Knez Radoslav IV (H. Radovanović)
22. Ustanik (G. Zechel)
23. Tajanstveni vitez, Zavera (P. Radičević)
24. Nekrunisani kralj Kumanova (Lj. filipovski)
25. Kodah (I. Flegar)
26. Knez Radoslav V (H. Radovanović)
27. Dobromir Hrs (M. Topuz)
28. Dunavski gusar (L. Korelc)
29. Kodah, Izdajnik (I. Flegar)
30. Ucena (H. Radovanović)

2001-2007 by www.stripovi-romani.tk